ЮРІЮ АВРАМЕНКУ - 70 РОКІВ

ЮРІЮ АВРАМЕНКУ - 70 РОКІВ

28 жовтня 2023 р. виповнюється 70 років історику, краєзнавцю, музеєзнавцю, пам’яткоохоронцю, ініціатору створення Переяслав-Хмельницької міськрайонної громадської організації «Шевченківське товариство «Тарасовий Заповіт» та кавалеру Ордену «За заслуги» ІІІ ступеня – Юрію Володимировичу Авраменку.

Він народився в російському місті Краснодарі під час перебування батька на службі в Радянській Армії. Після повергнення в Україну Юрій Володимирович навчався у середній міській школі №3 (з 2023 р. – Переяславська гімназія №3), закінчив Українську сільськогосподарську академію, працював старшим агрономом Переяслав-Хмельницької Районної станції захисту рослин та на різних посадах у місцевих державних установах.

Свою кар’єру у Переяслав-Хмельницькому державному історичному музеї розпочав ще у 1971 р. спочатку на посаді муляра, а потім – наукового співробітника.

Після майже 20-річної перерви, у 1991 р. Юрій Володимирович був зарахований старшим науковим співробітником Музею хліба вже Переяслав-Хмельницького державного історико-культурного заповідника. У 1994 р. став завідуючим науково-методичного відділу народних музеїв, у 2003 р. – завідуючим науково-методичним відділом народних ремесл та промислів Музею народної архітектури і побуту Середньої Наддніпрянщини, а у 2004 р. очолив науково-методичний відділ охорони культурної спадщини, де працював 10 років до виходу на заслужений відпочинок.

За роки роботи у Заповіднику Авраменко Юрій Володимирович брав активну участь у: створенні експозицій Музею народного сухопутного транспорту Середньої Наддніпрянщини та Музею «Поштова станція»; облаштуванні перевезенні та встановленні житлових та господарських споруд на територію Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини; координував і організовував роботу по здійсненню наукової паспортизації та виготовленню облікової документації на об’єкти історико-культурної спадщини НІЕЗ «Переяслав» для занесення їх до Державного реєстру нерухомих пам’яток України; був автором проекту, ініціатором і активним учасником встановлення низки пам’ятних знаків та меморіальних дощок.

До його наукового доробку належать три монографічні видання про Голодомор 1932–1933 рр. на Переяславщині та понад 30 публікацій у різних збірниках та періодичних виданнях.

За свою багаторічну наполегливу працю Юрій Володимирович отримав низку державних нагород та відзнак (Орден «За заслуги» ІІІ ступеня, Почесну грамоту Міністерства культури і туризму України та Центрального комітету профспілки працівників культури України, Відзнаку Міністерства культури та туризму України), а також відзнаки органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади та адміністрації НІЕЗ «Переяслав».

Перебуваючи на заслуженому відпочинку, він і надалі активно займається громадською роботою та не полишає подвижницьку діяльність у збереженні історичних пам’яток міста.

Бажаємо ювіляру натхнення, успіхів, благополуччя, миру та міцного здоров’я.

Молодший науковий співробітник науково-методичного відділу охорони культурної спадщини НІЕЗ «Переяслав»                                 Вікторія Вовкодав