Музеї

Музей М.М.Бенардоса

Категорія: Про музеї Створено: Понеділок, 27 липня 2015, 16:37

Музей Миколи Миколайовича Бенардоса (1842-1905) знаходиться у колишньому будинку - пам’ятці архітектури середини XIX ст., перевезеному з с. Вороньків Бориспільського району Київської області. Він створений за допомогою Київського інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України на честь 100-річчя винайдення дугового електрозварювання металів і відкритий у травні 1981 року.

Експозиція розповідає про життя і творчу діяльність видатного винахідника М.М. Бенардоса та його послідовників, знайомить з цікавими технічними знахідками і проектами. Він – автор понад 200 оригінальних винаходів і проектів у галузі електротехнології, електротехніки, транспорту, сільського господарства, військової справи.

Найвідомішим його відкриттям був метод дугового електрозварювання, якому вчений дав назву «Електрогефест» - на честь Гефеста – бога вогню і ковальської справи в давньогрецькій міфології. Значення його винаходу було настільки вагомим для світової спільноти, що ім’я дослідника було внесено до календаря ЮНЕСКО за 1981 рік.

За описом і гравюрою з французького журналу «LaNature» за 1881 рік в експозиції музею відтворено робочий кабінет, вітальню, майстерню та лабораторію винахідника. Експонуються родинні меморіальні речі, напівавтомати конструкції Бенардоса, зварювальний пост, зразки зварювання.

Окремий розділ присвячено Євгену та Борису Патонам – видатним українським вченим у галузі електрозварювання. Виставка «Історія зварювання» знайомить із розвитком технології зварювання та з’єднання матеріалів з давніх часів і до сучасного зварювання у космосі та зварювання живих тканин. Тут же представлені меморіальні речі з робочого кабінету вченого: стіл-бюро, крісло, письмовий стіл, диван, сімейні альбоми, канцелярське приладдя.