21 травня 2020 р. – Всесвітній день вишиванки

Категорія: Історичний календар. Події Створено: Середа, 20 травня 2020, 08:07
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

Травень багатий на свята і вихідні дні. Яскравою намистиною у низці травневих святкувань виглядає День вишиванки. Це одне з небагатьох свят не державного та не релігійного характеру. Простий флешмоб студентів перетворився на могутній патріотичний рух серед українців усього світу. Мета свята — нагадати, що вишиванка є своєрідним унікальним кодом українського етносу з зашифрованими оберегами, символами та знаками.

Дата проведення – щороку в третій четвер травня. У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок. На честь цього свята по всій Україні і світі відбувається велика кількість подій та заходів, різного роду акцій: флешмоби, виставки, мегамарші у вишиванках, концерти, покази фільмів, етнографічні лекторії – все, що стосується української культури і вишитої сорочки.

В Музеї українського рушника з нагоди свята започатковано проведення низки культурологічних заходи. Зокрема, відкриття виставок. У минулому році урочисто була відкрита виставка «Рушник вишиваний – на долю доріжка…» обрядові рушники майстра фабрики художніх виробів ім. Б. Хмельницького Кулик Катерини Кузьмівни (з фондової колекції НІЕЗ «Переяслав»). У тому ж році Музей прийняв участь в організації та проведення для працівників органів місцевого самоврядування культурно-мистецької акції «Обніміться ж, брати мої!» до 205-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Кожен бажаючий зміг долучитися  до вишивки «Рушника Великому Тарасу». Процес вишивання Рушника особливий – він поєднує вишивку з поширенням об’єднавчих ідей Шевченка, щоб кожен українець відчував гордість за свій народ, за свій рідний край!

Цього року, у зв’язку з коронавірусом COVID-19, відкриття запланованої виставки «Кого люблю, тому дарю ….» (народні рушники із сюжетними композиціями з фондової колекції НІЕЗ «Переяслав»), переноситься на червень місяць. Запрошуємо на відкриття.

Вітаємо вас, дорогі колеги, з Днем вишиванки та бажаємо натхнення до праці та боротьби за світле майбутнє нашої держави!!!

Підготувала cтарший науковий співробітник Музею українського рушника                 Н.Л. Заїка