151-ша річниця від дня народження Захарія Федоровича Тарасюка - священика Миколаївської церкви с. Комарівки та Покрови Пресвятої Богородиці м. Переяслава

Категорія: Історичний календар. Особистості Створено: Середа, 24 березня 2021, 13:44

Захарій Федорович Тарасюк народився 24 березня 1870 р. у с. Комарівка і був сином місцевого священика. Його батько Федір Данилович Тарасюк, який був священиком Миколаївської церкви с. Комарівки Переяславського повіту Полтавської губернії, який служив у ній з 1860 р. по 1897 р. Його мати Олімпіада Тимофіївна Єфимович, яка походила з родини священика. У родині, крім Захарія, було ще два брати та три сестри.

Захарія охрестив 29 березня 1870 р., у Комарівській церкві, священик с. Хоцьки Яків Єфімович. Хрещеними батьками були: дворянин Фортунад Михайлович Піскунов і дружина священика Марія Єфімович.

У 1886 р. Захарій Тарасюк навчався у 4-му класі Переяславського духовного училища. Був семінаристом Полтавської духовної семінарії, наглядачем Переяславського духовного училища, а з 2 жовтня 1893 р. призначений вчителем у церковно-парафіяльній школі с. Комарівка Переяславського повіту. Після смерті батька, від 29 березня 1897 р. став священиком Миколаївської церкви с. Комарівка Переяславського повіту.

У 1900 році він був вчителем співів у Переяславській жіночій церковно-приходській школі при Борисо-Глібській церкві, а у міському двохкласному училищі був законовчителем. З 1900-1901 рр. Захарій Федорович Тарасюк  був священиком Покровської церкви м. Переяслава.

Старший науковий співробітник НДВ історичного краєзнавства            Ревега Н. М.