ПРЕПОДОБНОМУЧЕНИКА МАКАРІЯ

Категорія: Історичний календар. Обрядовість Створено: Неділя, 20 вересня 2020, 11:30

Архімандрит Овруцький та Канівський. Переяславський чудотворець. 20 вересня відзначається день його пам’яті.

Народився у місті Овручі на Волині на початку ХYII ст. в українській шляхетній родині. У віці 25 років прийняв постриг при монастирі Успіння Пресвятої Богородиці в Овручі. У 1659–1660 рр. був зведений в сан архімандрита і призначений настоятелем цього монастиря. Очоливши овруцьку обитель, проявив себе вірним прихильником християнської віри, борцем проти уніатів.

Коли 1671 р. татари напали на монастир та вщент зруйнували його, архімандрит Макарій одержав нове призначення – до Канівського Успенського монастиря. Тут прославився як чудотворець та цілитель. Господь наділив його також даром пророцтва. За переказом, він передбачив і лиха, які спіткають монастир, і власну мученицьку смерть.

У вересні 1678 року місто Канів і монастир були захоплені татарами, Архімандрита, що чинив спротив, два дні катували, а потім відрубали голову.

Нетлінні мощі Макарія були поховані у Каневі, а 1688 року перенесені до Переяслава, звідси з’явилася іще одна назва архімандрита – Переяславський чудотворець,тому що біля його мощів у Переяславі почали відбуватися чудеса. У 1942 році мощі Макарія були перенесені до міста Черкаси, де нині зберігаються у храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці.