ВИСТАВКУ ТВОРІВ ДЕКОРАТИВНОГО РІЗЬБЛЕННЯ ВАСИЛЯ ПЕТРІВА ПРОДОВЖЕНО ДО 1 ЖОВТНЯ 2020 РОКУ

Категорія: Виставки Створено: Вівторок, 12 травня 2020, 15:44
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

6 березня 2020 року за ініціативи старшого наукового співробітника науково-дослідного відділу історичного краєзнавства Ганни Наконечної та молодшого наукового співробітника науково-дослідного відділу Музей Заповіту Т.Г. Шевченка Світлани Пригонюк в експозиції Музею козацької слави. Роботи В. Завгородньго Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» відкрилась персональна виставка декоративних виробів митця-різьбяра з Гуцульщини Василя Петровича Петріва «ВИСТАВКА ТВОРІВ ДЕКОРАТИВНОГО РІЗЬБЛЕННЯ ВАСИЛЯ ПЕТРІВА» (з фондових колекцій Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» та КЗ КОР «Яготинський історичний музей»). Робота виставки запланована до 6 травня 2020 року та у зв᾽язку з поширенням пандемії коронавірусу та оголошеному на території України карантину термін дії виставки продовжено до 1 жовтня 2020 року. 

Тож запрошуємо жителів та гостей міста після закінчення карантину відвідати виставку та познайомитись з надзвичайно привабливими різьбленими творами митця, які вирізняються філігранною обробкою деревини, органічною єдністю форми виробу з композиційним рішенням побудови орнаменту в яких митець,  маючи особливе художнє чуття, вдало поєднав техніку плоского різьблення з технікою викладання бісером, перламутром, жирування металом. Різьбяр не перевантажив свої твори різнобарвністю кольорової гами бісеру, а використав лише білий, блакитний та рідше, рожевий, червоний, зелений.

Для довершеності художнього образу твору майстер скрупульозно підходив до вибору породи деревини її природної структури та кольору. Він чи не єдиний майстер з художньої обробки дерева, який використав для виготовлення виробів екзотичні, червоні породи дерев – Махагоні, які ростуть на території країн Центральної Америки. На виставці експонуються три тарілі  з червоного дерева, інкрустовані бісером та перламутром.

Окремо слід відзначити тематичні твори  представлені на виставці, які Василь Петрович присвятив світочам національної культури: Лесі Українці – «Три величні зорі вгледіти бажаю: братерство, рівність, волю гожу», Максиму Рильському – «У щастя людського два рівних є крила. Троянди і виноград – красиве і корисне».

Оглянувши виставку Ви можете побачити, що роботи майстра відрізняються не лише орнаментикою, а й загальним естетичним сприйняттям всього виробу. Всі твори мають орнаментальне оздоблення, як з лицьової так і зі зворотної сторони. Окрім орнаменту на звороті виробу авторський підпис, виконаний у техніці випалювання: «Карпати, Косівщина, с. Прокурава, Петрів В.П.» та вказано рік виконання твору.

Старший науковий співробітник НДВ історичного краєзнавства                                     Ганна Наконечна

2_Петрів.jpg