НАУКОВЦІ НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ» ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У РОБОТІ КРУГЛОГО СТОЛУ «АРХЕОЛОГІЯ ТА ДАВНЯ ІСТОРІЯ ПЕРЕЯСЛАВЩИНИ»

Категорія: Наукові заходи Створено: Четвер, 03 березня 2016, 10:09

2 березня 2016 р. на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» пройшов круглий стіл «Археологія та давня історія Переяславщини», в ході якого науковці обговорили актуальні питання історико-археологічних досліджень переяславського краю.

Співорганізаторами наукового форуму виступили: наукова бібліотека ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» та ГО «Переяславський Скарб». Його учасниками стали археологи та історики з Переяслава та Києва, до яких долучились краєзнавці та студенти місцевого вузу. Активну участь у роботі круглого столу взяли й наукові співробітники НІЕЗ «Переяслав», які у своїх виступах окреслили напрями археологічних та історичних пошуків на перспективу й обговорили важливі проблеми наукових досліджень та історичного краєзнавства на сьогодення.

У рамках проведеного заходу відбулася презентація монографії переяславського археолога Михайла Роздобудька «ЩО РОЗПОВІДАЮТЬ ТА ПРИХОВУЮТЬ АРХЕОЛОГІЧНІ ПАМ’ЯТКИ». Автор видання цікаво та змістовно розповів про етапи написання книги, її зміст та наповнення. У ході діалогу було висловлено думку про продовження роботи в даному напрямку та активізацію в першу чергу археологічних пошуків на території Переяславщини. Матеріали та нові відкриття, отримані в ході цих дослідження, мають стати основою нових видань, що поповнять у перспективі бібліотеку переяславського краєзнавства. Учасники круглого столу також мали можливість ознайомитися з науковою й навчальною літературою Видавничого дому «Академперіодика», та дізнатися про організацію його роботи та продукцію від директора видавництва Олени Вакаренко.

Завідувач науково-дослідного відділу

«Музей трипільської культури»                                              Дмитро Тетеря