Перший ярмарок «Географічно-інформаційна Україна»

Категорія: Наукові заходи Створено: Вівторок, 20 жовтня 2015, 14:19

14 жовтня 2015 року на території прилеглій до Музею космосу НІЕЗ «Переяслав» відбувся Перший ярмарок «Географічно-інформаційна Україна» – GIS-Fest Ukraine 2015, у межах якого було представлено проекти та розробки вітчизняних фахівців у галузі використання геоінформаційних технологій.

Захід організований Всеукраїнським благодійним Фондом сприяння розвитку геоіформаційних технологій та послуг «ГІС-Асоціація України» та Музеєм космосу, за сприяння з боку адміністрації м. Переяслав-Хмельницкий та Громадського об'єднання «Старий Дніпро».

У проведенні заходу взяли участь фахівці Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку, компанії «DigiFly», компанії «System Solutions», АТ «Банкомзв'язок», представники ГО «Старий Дніпро», експерти з питань містобудування, науковці Університету новітніх технологій, активісти урбаністичної організації «Urban Lab Kiev», представники ТОВ «ЕКСПЕРТЦЕНТР» та інші. Також захід відвідали почесні гості: Перший секретар Посольства Республіки Казахстан в Україні та Республіці Молдова Абілкасімов Тунгат Серікбекович та Перший секретар – Козлов Ігор Вікторович.

На початку заходу з привітальним словом до учасників виступили мер м. Переяслав-Хмельницький Костін Тарас Вікторович, генеральний директор НІЕЗ «Переяслав» Лукашевич Олексій Михайлович та Перший секретар Посольства Республіки Казахстан Абілкасімов Тунгат Серікбекович.

У ході заходу учасники розповіли про особливості та напрямки власної діяльності у сфері використанні ГІС. Керівник ГО «Старий Дніпро» Іващенко Віталій Павлович надав інформацію про стан співпраці з «ГІС Асоціацією України» у контексті створення Музею Cтарого Дніпра у межах НІЕЗ «Переяслав». Також був проведений конкурс проектів з використання сучасних ГІС та технічних засобів накопичення та обробки просторової інформації у різних сферах, що були реалізовані останнім часом.

Найбільшу цікавість серед учасників викликали наступні проекти:

«Просторовий аналіз давніх систем заселення басейну р. Броварка на Переяславщині» (проект представлений науковими співробітниками НІЕЗ «Переяслав»);

«Впровадження сучасних технологій картографування та ГІС у діяльності волонтерської групі «Картографічна сотня»;

«Програмні засоби для ведення лісового господарства»;

«Волонтерський проект будівництва житла для учасників АТО та біженців»;

«Стратегування майбутнього міста Бердичів»;

«Розробка WEB-порталу метеоспостережень в ГІС»;

«Впровадження зонінгу в населений пунктах на основі ГІС».

У технічній частині заходу фахівці компанії «System Solutions» провели демонстрацію обладнання, що дозволяє проводити лазерне сканування архітектурних об'єктів на прикладі церкви св. Параскеви з с. В’юнище (1891 р.) та розповіли про досвід та потенційні можливості використання подібних технологій у сфері збереження культурної спадщини. У свою чергу представники компанії «DigiFly» здійснили демонстраційний політ безпілотного літального апарату, під час якого провели відеозйомку території навколо Музею космосу з повітря (відео можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/Xd8FS46HqbU)

Після закінчення заходу його учасники ознайомились із експозицією Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.