У НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ» ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ «ФАКТОР ПРОСТОРУ В ІСТОРИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ»

Категорія: Наукові заходи Створено: П'ятниця, 01 червня 2018, 21:23

31 травня 2018 року  в НІЕЗ «Переяслав» відбулось засідання круглого столу «Фактор простору в історичних дослідженнях». Цей науковий захід проходив у приміщенні колишнього переяславського колегіуму, де нині розташований Меморіальний музей Г.С. Сковороди. У роботі круглого столу взяли участь представники кількох провідних установ та організацій, що працюють у галузі вивчення історичного минулого, зокрема: Інститут археології НАНУ, Інституту історії України НАНУ, Центру охорони та досліджень пам'яток археології Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації та Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».

У доповідях, проголошених під час засідань, були озвучені питання використання просторових методів та підходів у різних галузях історичної науки. Загалом було окреслено п’ять тематичних напрямків: використання методики просторового аналізу та даних дистанційного зондування Землі в археологічних дослідженнях; категорія простору в історичній регіоналістиці;  музейний простір як складова музеєзнавчої науки; просторові аспекти етнографічних досліджень; простір як предмет історико-краєзнавчих студій.

Проголошені доповіді супроводжувалися презентаціями, що унаочнювали предмет наукового пошуку, запитаннями та активним загальним обговоренням. Загалом формат заходу та представництво його учасників забезпечили високий рівень наукової дискусії до якої долучались усі учасники заходу. По завершенні роботи круглого столу гостям було запропоновано екскурсії музеями Заповідника.

До початку роботи круглого столу доповіді учасників було опубліковано у збірнику матеріалів «Фактор простору в історичних дослідженнях» - https://drive.google.com/open?id=1fG9dWloPrzvfDhNhJbBhrHP24VGhjUB-.

Організатори заходу висловлюють щиро подяку всім його учасникам за плідну роботу.

    Переглянути більше фото https://drive.google.com/open?id=1NuqVPkKoBwsQA2tmjLWzT2Y50jluWZ7D