НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ» БУВ ПРЕДСТАВЛЕНИЙ НА ХХVІІ МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «НОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПАМ'ЯТОК КОЗАЦЬКОЇ ДОБИ В УКРАЇНІ»

Категорія: Наукові заходи Створено: П'ятниця, 23 березня 2018, 13:34

21-22 березня у приміщенні ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» традиційно пройшла ХХVІІ Міжнародна науково-практична конференція «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні». До програми конференції включено понад 100 доповідей і повідомлень стосовно різних проблем дослідження матеріальних і нематеріальних пам’яток післямонгольського періоду, ранньо-модерного часу (від ХІІІ до кінця ХVІІІ століття).

У двох пленарних і чотирьох секційних засіданнях розглядалися питання походження українського козацтва, окремих подій його історії, різних аспектів життя та діяльності представників козацької старшини, нові знахідки з археологічних досліджень та у музейних колекціях, відкриття науковців у процесі опрацювання писемних джерел.

У роботі конференції взяли участь представники Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав»: завідувач науково-дослідного сектора «Археологічна експедиція» О.О. Прядко з доповіддю на тему: «Укріплення ХVІІІ ст. поблизу с. Келеберда на Черкащині» та провідний науковий співробітник науково-методичного відділу охорони культурної спадщини НІЕЗ «Переяслав», кандидат історичних наук М.П. Губочкін з доповіддю на тему: «Кропивна козацька: історіографія та джерела».

За результатами роботи конференції готується видання 27-ї збірки матеріалів.

 

Завідувач НДС «Археологічна експедиція»                                                             О.О.Прядко