У НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ» ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ ЗА ПІДСУМКАМИ АРХЕОЛОГІЧНОГО СЕЗОНУ 2017 р.

Категорія: Наукові заходи Створено: Четвер, 18 січня 2018, 09:18

17 січня 2018 р. відбувся круглий стіл «Археологічна експедиція Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». Підсумки сезону 2017 року». Захід, проведений у рамках Року охорони культурної спадщини, пройшов на базі приміщення Музею трипільської культури. Зібрання об’єднало дослідників Заповідника, що зайняті в галузі археології та здійснюють відповідну пошукову, охоронно-рятівну та наукову діяльність. Зазначений круглий стіл по суті став публічним звітом роботи археологів виконаної упродовж минулого року.

З доповідями виступили: Дмитро Тетеря, завідувач науково-дослідного відділу «Музей трипільської культури»; Олександр Прядко, завідувач науково-дослідного сектора «Археологічна експедиція»; Олександр Колибенко, заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» з наукової роботи, к.і.н., професор. Доповідачами було окреслено основні результати здобуті минулого року учасниками археологічної експедиції, прозвітовано про нові відкриття давніх поселень і городищ на території Переяславського Лівобережжя та проаналізовано виявлені артефакти на них. Особливий акцент у виступах було зроблено на пам’яткоохоронних проблемах у сфері збереження археологічної спадщини.

Участь у зібранні взяли працівники структурних підрозділів Заповідника, представники міської громади, краєзнавці та ін. Озвучені доповіді викликали зацікавленість в учасників круглого столу та жваве обговорення. Зокрема, з пропозиціями співпраці до присутніх звернувся методист відділу культури Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Микола Богатир. Про проблеми, що існують в археологічній сфері зауважив к.і.н. Микола Товкайло.

Публічне обговорення результатів та проблем археологічних пошуків минулого сезону, у колі зацікавлених фахівців, окреслило майбутні перспективи роботи археологічної експедиції Заповідника у цьому та наступних роках. Всі хто завітав до музею отримали також можливість ознайомитися із знахідками, виявленими в ході польового сезону 2017 р., продемонстрованих на виставці.

 Проведений круглий стіл продемонстрував перспективи публічного звітного формату, що у подальшому має стати традиційним.

 

Тарас Нагайко – к.і.н., старший науковий співробітник науково-дослідного сектора «Археологічна експедиція»