Культурно-освітні заходи

КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ВИШИВАЛЬНИЙ ПРОЕКТ «ПЕРЕЯСЛАВСЬКА СОРОЧКА»

Культурно-мистецький Всеукраїнський вишивальний проект «Переяславська сорочка» розпочав роботу травні 2022 р. Цю подію було приурочено до 100-річчя від дня народження Героя України, фундатора музеїв Переяслава – Михайла Івановича Сікорського. Робота проекту спрямована на популяризацію музейної колекції натільного одягу Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» та відродження давніх вишивальних традицій Переяславщини. На основі ознайомлення із автентичними сорочками музейного зібрання ми запрошуємо кожного бажаючого долучитися до проекту, отримати навики давніх технік народної вишивки та виготовити собі сорочку або оздобити сучасний одяг оригінальними орнаментами переяславських сорочок.

ЛЕКЦІЯ: «САКРАЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ РУШНИКІВ»

10 квітня 2024 року у Музеї українського рушника була прочитана лекція «Сакральність українських рушників» для учнів 11 класу Переяславського ліцею-інтернату «Патріот».

ЛЕКЦІЯ «ЗАМКИ ТА ФОРТЕЦІ ІСТОРИЧНОЇ ПЕРЕЯСЛАВЩИНИ»

11 квітня 2024 р. кандидат історичних наук, завідувач науково-дослідного сектору «Археологічна експедиція» Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Прядко Олександр Олегович в Переяславському ліцеї «Патріот» провів лекцію для учнів 9 класу на тему: «Замки та фортеці історичної Переяславщини».

КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЗАХІД «ДІМ. ЖИТЛО. ТРАДИЦІЙНА УКРАЇНСЬКА ХАТА»

26 березня 2024 року у приміщенні комунального закладу «Переяславська публічна бібліотека» в рамках проєкту «Тиждень читання» відбувся культурно-просвітницький захід «Дім. Житло. Традиційна українська хата».

23 БЕРЕЗНЯ 2019 РОКУ ВІДБУЛОСЯ УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ПАМ’ЯТНОГО ЗНАКУ ВОЇНАМ – УЧАСНИКАМ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

23 березня 2019 р. у Переяславі відбулося урочисте відкриття «Пам’ятного знаку воїнам Антитерористичної операції», який розташований у сквері біля дитячої художньої школи, напроти Храму Воскресіння Хрестового Православної Церкви України. Ініціатива створення пам’ятника належить побратимам, членам громадської організації «Асоціація учасників бойових дій та учасників антитерористичної операції Переяславщини», яку вдалося втілити за підтримки місцевої влади та меценатів.

ПРОВЕДЕНО ЛЕКЦІЮ «ПАМ’ЯТКИ НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ» У ФІЛЬМОГРАФІЇ 1970-Х –2020-Х РР.»

14 березня 2024 р. для учнів 11 А класу ліцею «Патріот» було проведено лекцію на тему: «Пам’ятки НІЕЗ «Переяслав» у фільмографії 1970-х – 2020-х рр.». Ліцеїсти ознайомитись з кінотворами зйомки яких відбувались на території м. Переяслава та Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.

ЛЕКЦІЯ «ЗМІЙОВІ» ВАЛИ ПЕРЕЯСЛАВЩИНИ

13 березня 2024 року учні 10-Б класу Комунального закладу Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот» прослухали лекцію «Змійові» вали Переяславщини» (лектор: старший науковий співробітник Музею космосу Вовкодав С.М.).

У МУЗЕЇ ЗАПОВІТУ Т. Г. ШЕВЧЕНКА ВІДБУВСЯ КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ ЗАХІД «НЕХАЙ ЖЕ КВІТНЕ УКРАЇНА У СЛОВІ КОБЗАРЯ»

День народження Тараса Григоровича Шевченка – це привід не лише вшанувати пам'ять великого Кобзаря, але і згадати його творчість, яка ніколи не втрачає своєї актуальності.

НАРОДЖЕНИЙ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ЕПОХ

9 березні 2024 року о 14.00 у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка відбулись урочистості по відзначенню 210 річниці від дня народження генія України Т. Г. Шевченка. Із цієї нагоди до Переяслава завітали поважні гості: М. Томенко – письменник, науковець, український політик та громадський діяч; С. Кваша – проректор із науково-педагогічної роботи та розвитку, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки й техніки України; С. Леонтьєва – художниця, поетеса, телеведуча, заслужена журналістка України; Ж. Боднарук – українська співачка, заслужена артистка України, народна артистка України та ін.

ЛЕКЦІЯ-ЕКСКУРСІЯ «МИР ВАМ, ЛЮДИ»

2 березня 2024 року виповнюється 165 років з дня народження видатного письменника минулого, творчість якого увійшла в скарбницю світової культури – класика єврейської літератури Шолом-Алейхема (Соломона Нохумовича Рабіновича). Шолом-Алейхем – Мир Вам! Саме з таким ім’ям він прийшов у літературу і став справді народним письменником.