У МУЗЕЇ КОБЗАРСТВА ВІДБУВСЯ УРОК-МАНДРІВКА  «ПАЛАЛИ СВЯЩЕННІ БАНДУРИ»

У МУЗЕЇ КОБЗАРСТВА ВІДБУВСЯ УРОК-МАНДРІВКА «ПАЛАЛИ СВЯЩЕННІ БАНДУРИ»

У Музеї кобзарства Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» традиційно, вже декілька років поспіль, проводяться різнотематичні уроки-мандрівки, які мають за мету інформувати учнівську аудиторію про кобзарсько-лірницьку традицію в Україні.

Відбулися такі заняття в музеї і 5, 6, та 7 квітня 2017 р. Цьогорічні заходи були присвячені темі знищення феноменальної гілки української етнокультури – кобзарства. До музею 5 квітня 2017 р. завітали учні 8 класу Переяслав-Хмельницької ЗОШ І – ІІІ ст. № 2 (учитель Наталія Іванець); 6 квітня – учні 11 класу Переяслав-Хмельницької ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 (учитель Людмила Романенко); 7 квітня  – вихованці 4 класу Переяслав-Хмельницької ЗОШ І – ІІІ ст. № 3 (учитель Тетяна Репа).

З щирою цікавістю учні прослухали розповідь про один із цинічних злочинів радянського тоталітарного режиму, який замовчувався довгі роки, по відношенню до представників традиційного співоцтва – кобзарів. Під час уроку-мандрівки діти переглянули уривок із фільму «Поводир», режисера Олеся Саніна.

У кінці зустрічі всі присутні створили духовний оберіг, ляльку-мотанку – «ангела». Допомагали учням у її виготовленні студенти ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» педагогічного факультету спеціальність образотворче мистецтво Альона Ярмола та Олеся Степанець із викладачем Тетяною Носаченко, кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання.

Тема, яка була піднята в ході проведення заходу, схвилювала та зацікавила учнівську молодь. Свої враження вони лишили по закінченню уроку особистими записами на стенді.

Співробітники музею запрошують всіх охочих до подальшої співпраці у організації та проведення подібних заходів. Адже тематика яка піднімається, на сьогодні на них, маловивчена та не достатньо відома широкому загалу. Вивчення, дослідження та інформування про такі події дає надію, що вони не повторяться в майбутньому.

 

Завідувач НДС «Музей кобзарства»                                                                                     Світлана Тетеря