«Авторські роботи майстра по вибійці З.М. Чорнобая»

«Авторські роботи майстра по вибійці З.М. Чорнобая»

Українська народна вибійка – це унікальне явище в українському мистецтві.

Вибійка (вибивання, набійка,пейстря,друкування, мальованка, димка, синильниця) – це декорування тканини шляхом друку на полотні різноманітних візерунків і орнаментів за допомогою спеціальних різьблених дощок, форм, дерев’яних кліше, верстатів, тощо.

Вибійка в Україні має глибокі корені, найдавніші із збережених тканин датують ХІ – ХІІ ст. Вибійчані тканини побутували в народному середовищі на протязі століть. Народна вибійка збереглася в Україні до 50-х рр. ХХ ст. 

З 9 липня 2015 року в «Музеї українського рушника» на території Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини відкрита  виставка «Авторські роботи майстра по вибійці Чорнобая З.М.» із фондової колекції Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». На виставці представлені авторські роботи майстра Захара Микитовича Чорнобая, який із 20-их років минулого століття займався  цим промислом­ – виготовляв  вибійчані дошки та рушники на замовлення.

В експозиції представлено колекцію вибійчаних дощок та знарядь праці  майстра З.М. Чорнобая, що  дає можливість репрезентувати історію побутування та розвитку вибійчаного промислу на Переяславщині у 20-50 рр. ХХ ст.

Запрошуємо відвідати виставку, яка подарує вам незабутні враження.

Музей працює з 9.00 до 17.00

Вихідні – понеділок, вівторок.