ЛЕКЦІЯ «ЗМІЙОВІ» ВАЛИ ПЕРЕЯСЛАВЩИНИ

ЛЕКЦІЯ «ЗМІЙОВІ» ВАЛИ ПЕРЕЯСЛАВЩИНИ

13 березня 2024 року учні 10-Б класу Комунального закладу Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот» прослухали лекцію «Змійові» вали Переяславщини» (лектор: старший науковий співробітник Музею космосу Вовкодав С.М.).

Під час лекції учні ознайомились із загальною описовою інформацією про ці споруди, дізнались про легенди, пов’язані з їх походженням, про історію вивчення цих пам’яток, особливості їх просторової конфігурації. Багато уваги лектор зосередив на проблематиці часу створення та функціонального використання валів та поділився власним досвідом їх дослідження. Учням було озвучено інформацію про особливості проведення пошукової роботи із використанням сучасних методів та підходів, актуалізовано важливість та ефективність реалізації подібних проєктів для вивчення минулого.

Лекція супроводжувалась великою кількістю ілюстративного матеріалу (схеми розташування «змійових» валів, топографічні карти різних періодів, використані для дослідження споруд, світлини, відзняті під час розкопок, натурних обстежень та аеророзвідок, зведені результати GPS-позиціонування та кінцеві плани розташування валів. Також учням було продемонстровно фільм «Великий вал» переяславських «змійових» валів.