ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОГО ПРАПОРА» – ЛЕКЦІЯ В ПЕРЕЯСЛАВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ «ПАТРІОТ»

ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОГО ПРАПОРА» – ЛЕКЦІЯ В ПЕРЕЯСЛАВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ «ПАТРІОТ»

Про історію українського прапора з учнями 11-Б класу 20 лютого 2024 р. поспілкувалася кандидат історичних наук, доцент, провідний науковий співробітник О. А. Тарапон.

Прапор має давнє походження і пройшов еволюцію від символу ватажка групи до засобу ідентифікації національної приналежності військових формувань та головного символу держави. В ході лекції учні познайомилися з історією становлення та використання давньоруських розпізнавально-бойових стягів, розмаїттям символіки знаків і кольорів козацьких хоругв, їх практичним застосуванням, розвитком морського прапорництва. Синьо-жовтий прапор утвердився на теренах Західної України з другої половини ХІХ ст., а з 1917 р. – в умовах національно-визвольних змагань – став головним об’єднавчим та офіційним державний символом України. В умовах радянської окупації України національна символіка була заборонена, її відродження почалося з кінця 1980-х рр. в умовах послаблення комуністичного режиму та пожвавлення національних процесів. З проголошенням незалежності України її національний синьо-жовтий прапор закріпився як головний символ державності, а 28 січня 1992 р. Постановою Верховної Ради України був затверджений Державним прапором України.

З різновидами козацьких прапорів, прапорів армії УНР та військово-морських сил періоду 1918-1919 рр., національними символами ОУН-УПА учні ознайомилися в ході презентації.

Провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу

історичного краєзнавства НІЕЗ «Переяслав», кандидат історичних наук, доцент                                                                               Оксана Тарапон