ПЕРЕЯСЛАВСЬКІ УМІЛЬЦІ

ПЕРЕЯСЛАВСЬКІ УМІЛЬЦІ

28 листопада 2023 р. о 15.00 год. у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка відбувся захід: майстер-клас «Виготовлення традиційного «павука-оберега» із соломки» вміло провела керівник гуртка «Дизайн композиції» Буторіна Тетяна Миколаївна. Участь у колективному створенні оберегу взяли дітки, які навчаються такому мистецтву в Будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді: Буторіна Зоряна, Нагайко Софія, Ставицький Олександр, Глоба Мілана, Одинець Анна, Литовченко Владислава, Биковець Вікторія, Свояк Варвара, Роздобудько Ангеліна, Шостак Анастасія, Намоченко Злата, Задірака Яна.

На дійстві були присутні батьки, які приєднались до практики плетіння із соломки.

Спрямувала роботу керівник гуртка, яка розповіла про історію походження «павука-оберега», як почергово компонувати виріб, показала матеріали, техніку та послідовність виконання.

Кожен з учасників виготовив окремий виріб, який потім став складовою «павука-оберега», що налічував 12 компонентів. По ходу роботи було показано навчальні відеоролики, що сприяли кращому розумінню технологічного процесу виготовлення «павука-оберега» та його значення в традиційній українській культурі.

Підготовці та проведенню заходу сприяли наукові співробітники Музею Заповіту Т. Г. Шевченка Н. М. Кухарєва, С. О. Коркач, К. М. Нагайко та доглядачі О. П. Коломієць, Н. В. Васіна, В. І. Палагута.

По завершенні основної частини заходу відбулось фотографування на згадку та пригощання дітей солодощами.

Старший науковий співробітник НДВ «Музей Заповіту Т. Г. Шевченка»                             Павлик Н. М.