УЧАСТЬ ПЕРЕЯСЛАВЦІВ У РЕВОЛЮЦІЙНИХ ПОДІЯХ ПОЧАТКУ ХХІ СТ. (ДО ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ)

УЧАСТЬ ПЕРЕЯСЛАВЦІВ У РЕВОЛЮЦІЙНИХ ПОДІЯХ ПОЧАТКУ ХХІ СТ. (ДО ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ)

У рамках відзначення 10 річниці Революції Гідності 21 листопада 2023 року для учнів 10 класу КЗ КОР «Переяславський ліцей-інтернат «Патріот» було прочитано лекцію «Участь Переяславців у революційних подіях початку ХХІ ст.»

Лекорка поділилася своїми спогадами про революційні події Помаранчевої (2004 р.) та Революції Гідності (2013-2014 рр.). Зазначила, що Переяслав як і інші міста, не стояв осторонь революційних подій, сформувалась критична маса активних майданівців, яка створювала настрій у місті. Підприємці, викладачі, музейники, фермери, студенти, пенсіонери – усі прошарки населення міста і району були представлені на вічах. Розповіла про створення ГО «Майдан Переяславщини»; про активного учасника Революції Гідності, лідера місцевого Майдану Ярослава Потапенка; про бійців переяславської сотні; про організацію жіночої сотні; про священиків Української православної церкви Київського патріархату; про мужнього переяславського лікаря Остапа Левчука; про активну участь місцевих осередків опозиційних партій і громадських організацій. Також зазначила, що коло переяславських майданівців не було широким,  не всі мешканці міста вийшли підтримати революційні події 2013-2014 рр.– не наважилися стати революційними.

Лекція супроводжувалася презентацією матеріалів.  

На завершення, присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх українських воїнів, які віддали своє життя за Україну.

Старший науковий співробітник Музею українського рушника                                      Наталія Заїка