МАЙСТЕР-КЛАС «ЗАКЛАДКА В УЛЮБЛЕНУ КНИГУ» У МЕМОРІАЛЬНОМУ МУЗЕЇ Г.С. СКОВОРОДИ

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: П'ятниця, 17 вересня 2021, 16:06

Одне мені тільки близьке,

вигукну я: о школо, о книги!

Григорій Сковорода

 

«Мандрівна академія», «людина-університет» своєї епохи. Це про Григорія Сковороду. За життя він не видав жодної книги. Натомість читачі його шукали самі, масово читали та цитували, переписували рукописи та пропагували їх. Про нього у  творах згадував сам Тарас Шевченко: «Кругом листочки обведу та й списую Сковороду».

Без жодних вагань і сумнівів варто сказати, що він випередив свій час. Його талантом захоплюються тисячі, а мудрість, яку він вкладав у свої твори, можна сміливо використовувати у наш час.

Розумовий розвиток людини, за Г. Сковородою, необхідний для пізнання навколишнього світу і самої себе – щоб дійти до істини. Джерелом усіх знань він вважав досвід, практику, життя. Природно, що вчений обстоював необхідність навчання всіх дітей, незалежно від їх соціального стану

Певний інтерес становлять поради Сковороди щодо роботи над книгою. Основою навчання Сковорода вважав наявність інтересу, бажання пізнати нове, жага до читання.

15 вересня до Меморіального музею Г.С. Сковороди завітали учні 4-Б класу ЗОШ №1 (учителька Хмара Ірина Степанівна). Для них було проведено майстер-клас "Закладка в улюблену книгу". Впродовж заходу діти читали афоризми Григорія Сковороди, народні прислівя та приказки про знання, книги, науку. Виготовляючи закладки, діти працювали з фігурними ножицями папером та клеєм. Оздоблювали свої вироби китицями з ниток. Найбільше їм сподобалось прикрашати закладки за допомогою сургучевих печаток.

Сковорода актуальний і потрібен сьогодні, бо його мудре слово здатне впливати на людину й робити її кращою, більш доброю та свідомою, здатною відчути й зрозуміти своє призначення та самореалізуватися в суспільстві.

Завідувачка НДВ «Меморіальний музей Г.С. Сковороди»                         Тетяна Радіоненко