Простір прихованого. Нотатки з військового шпиталю

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Понеділок, 27 січня 2020, 15:03
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

23 січня 2020 року на базі виставки «Сила нації – в єдності!», яка проходить у КЗ КОД «Переяславський ліцей «Патріот», відбулася зустріч з автором книги «Простір прихованого» Риммою Товкайло та кіборгом Леонідом Хмельковим. На культурологічному заході були присутні учні 8-го, 9-го А та 11-го класів ліцею.

Римма Іванівна розповіла ліцеїстам про свої враження перебування на Майдані, про зустрічі із воїнами АТО у госпіталі с. Циблі. З розповіді авторки, написанню книги «Простір прихованого» сприяло знайомство її з письменником Сергієм Сингаївським, який у січні 2017 року відвідав Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни у с. Циблі. Його роман «Дорога на Асмару» згуртував навколо себе бійців АТО, давши поштовх до спілкування про найактуальніші проблеми сьогодення.

Уривки з книги Римми Товкайло зачитували діти ЗОШ №2 (керівник Наталія Литвин). Прозвучали спогади воїнів ООС (АТО) у супроводі відеоряду, які торкнули душі кожного слухача жорстокими реаліями війни.

На зустрічі із ліцеїстами Леонід Хмельков розповів про свій бойовий досвід. Він – контрактник з березня 2014 року, служити пішов у 95 Житомирську аеромобільну десантну бригаду.  Зі своїми побратимами пройшов Слов’янськ, Ясинувате, звільняв Лисичанськ. Поранення отримав 22 січня 2015 року у Донецькому аеропорту.

Ліцеїсти задавали різні питання, їх цікавило все: від побуту воїнів на передовій до ведення бойових дій. Зустріч пройшла цікаво, динамічно, емоційно.

Наукові співробітники               Наталія Заїка, Віта Бова, Ірина Бова, Леся Гладун, Ірина Дунайна