У МУЗЕЇ КОБЗАРСТВА ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ КОБЗИ

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Середа, 25 грудня 2019, 09:54
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

23 грудня 2019 року у Музеї кобзарства Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» відбулася презентація кобзи майстра Миколи Товкайла. Інструмент було передано музею Фондом Миколи Томенка «Рідна країна».

На заході були присутні Микола Томенко, Микола Товкайло, учні КЗ КОР «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат "Патріот"», науковці НІЕЗ «Переяслав», жителі Переяслава.

Цікава та змістовна зустріч була органічно доповнена співогрою М. Товкайла та його майстер-класом гри на кобзі, бандурі, колісній лірі.

Це вже четвертий інструмент доступний для відвідувачів у такій опції. Адже в Музеї кобзарства вже є ксилофон, колісна ліра, діатонічна старосвітська бандура, яка також була подарована Фондом Миколи Томенка «Рідна країна».

Інструменти незрячих мандрівних співців – колісна ліра, старосвітська бандура та кобза, які знаходяться в Музеї кобзарства та доступні для гри на них, створив майстер М. Т. Товкайло – цех-майстер Київського кобзарського цеху, людини, яка стоїть на шляху відродження унікальної традиції українського народу – кобзарства. Інструменти цього майстра звучать не лише в Україні, а й далеко за її межами та вважаються одними з кращих.

Ці інструменти дозволяють усім, хто завітає до музею, доторкнутися до української історичної спадщини, та відчути всю велич та унікальність традиційної культури.

Завідувач НДС «Музей кобзарства»                                                          Світлана Тетеря