У НІЕЗ «Переяслав» святкували Андріївські вечорниці

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Субота, 14 грудня 2019, 11:23

Україна здавна славилася величними традиційними святами та обрядами. Одним із свят, яке завжди відзначали наші діди та прадіди, було велике зимове свято, особливо цікаве для молоді, це свято Андрія.

У день свята Андрія Первозванного, яке християни відзначають 13 грудня до Музею кобзарства завітали вихованці ДПТНЗ «Переяслав - Хмельницький Центр професійно-технічної освіти» з театралізованим дійством «Андріївські вечорниці».

Глядачів зібралася повна зала, це учні 5-го класу Переяслав-Хмельницької гімназії та студенти ДПТНЗ «Переяслав - Хмельницький Центр професійно-технічної освіти».

Вихованці підготували традиційні для цього свята молодіжні розваги та ігри: кусання калити, передбачення долі, гадання на суджених,  народні пісні.

Дівчата, аби дізнатися про своє майбутнє, відгадати ім’я судженого, влаштовували ворожіння, а парубки могли собі дозволити побешкетувати.

Цього вечора молодь жартувала, співала, оповідала цікаві історії та  грали  в ігри. Головною грою Андріївських вечорниць була Калита. Кожен парубок намагався якнайшвидше підстрибнути, аби вхопити зубами Калиту, та ще й щоб не засміятися, а в той час пан-Калитинський смикав за стрічку, щоб частування не можна було дістати.

А далі за давнім звичаєм всі бажаючі кусали калиту, особливо сподобалось малечі. По завершенню заходу учасники дійства гостинно пригощали всіх присутніх запашною калитою.

Захід проходив у теплій родинній атмосфері. Відтворивши обряд проведення вечорниць, вихованці та глядачі долучилися до історії, культури, традицій і звичаїв українського народу, побачили їхню первинну красу.

Дякуємо за допомогу в проведенні заходу ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький Центр професійно-технічної та ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

Завідувач відділу екскурсійно-масової роботи                                                С.  Микитченко