ПЕРЕЯСЛАВСЬКІ ЛІЦЕЇСТИ ПРОСЛУХАЛИ ЛЕКЦІЮ ПРО ДАВНІЙ ПЕРЕЯСЛАВ

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Четвер, 21 листопада 2019, 14:59
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

20 листопада 2019 року учням 8-го класу КЗ КОР «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот» старший  науковий співробітник НІЕЗ «Переяслав» НДВ археології Г.М. Бузян представила лекцію «Давній Переяслав».

Учні довідались про історію та археологію давнього міста, ознайомилися з проблемними питаннями, які піднімають вчені щодо його виникнення  та історичної долі.

Зацікавили слухачів загадки виникнення міста та його церковної історії, особливості будови та технічні деталі зведення його фортифікаційних споруд, реконструкції давніх кам’яних будівель та обставини знаходження унікальних знахідок, які зберігаються нині в експозиціях НІЕЗ «Переяслав».

Розповідь лектора оживляв ілюстративний матеріал: карти, літописні мініатюри, реконструкції архітектурно-археологічних пам’яток, світлини розкопок та унікальних артефактів. Лектор відповіла на запитання й запросила учнів відвідувати музейні експозиції Заповідника.

Старший науковий співробітник НІЕЗ «Переяслав»                                             Г.М. Бузян