У пошуках скарбів рідного краю

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Понеділок, 23 вересня 2019, 10:58
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

У Музеї історії лісового господарства Середньої Наддніпрянщини відбувся інтерактивний захід «Стежками рідного краю», присвячений Дню працівників лісу, який організували і провели ст. науковий співробітник Ірина Бова та провідний науковий співробітник Віта Бова. Діти старших класів ЗОШ №2 цікаво й пізнавально провели час на території комплексу Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.

На заході були також присутні представники Державного підприємства «Переяслав-Хмельницький лісгосп», зокрема Валентин Ліник, інженер по охороні та захисту лісу, клас шкільного лісництва із керівником Антоніною Євтушенко. Їх привітали з професійним святом, заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» з науково-методичної роботи Олександр Колибенко вручив їм подяки за активну участь у справі збереження та охорони лісових багатств нашого краю.

Ведуча Ірина Бова звернула увагу учасників заходу на те, що Переяславщина володіє не тільки лісовими скарбами, але й має багато інших пам’яток природи. Вони занесені у державний реєстр природно-заповідного фонду України, який включає як природні, так і штучно створені комплекси, об’єкти та території. У межах Переяслав-Хмельницького району є 18 таких комплексів і пам’яток. Серед них і ландшафтні заповідні місця – гора Крутуха, Соболева могила, геологічний об’єкт – криниця св. Георгія, ботанічні пам’ятки – вікові дерева, гідрологічні – болото в урочищі Солонці тощо. Цей список формувався упродовж тривалого періоду. Першим з території Переяславщини у 1968 р., ще за часів існування Радянського Союзу, було внесено до реєстру фонду заповідне урочище Студениківські дубові насадження. Доповнення у список пам’яток було внесено і в 1972 р., 2000-х рр., останні об’єкти були зареєстровані у 2018 р. – це дерева вікових дубів села Ташань.

Дітям було запропоновано поставити позначки заповідних природних пам’яток на карті Переяслав-Хмельницького району, щоб візуалізувати зосередженість цих об’єктів. Ведучі поставили перші дві позначки і запропонували дітям поставити інші шістнадцять. Для збору інформації про заповідні пам’ятки природи учні взяли участь у квесті, виконавши серію різних завдань. На маршруті квесту команди зібрали необхідну інформацію і лише тоді змогли назвати об’єкти заповідного фонду на Переяславщині та вказати їх на карті.

Квест проходив динамічно, цікаво, завдання були спрямовані на актуалізацію навичок логіки, кмітливості, орієнтування у просторі, мали елементи дослідження. Маршрут квесту проходив через дворища корчми, заможного селянина землевласника, бондаря, лісового кордону.

На завершення заходу, в якості заохочувального призу, учасників пригостили печивом і фруктовими соками.