ЛЕКЦІЯ «САКРАЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ ВИШИТИХ РУШНИКІВ»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: П'ятниця, 03 травня 2019, 11:42
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

2 травня 2019 року в «Музеї українського рушника» НІЕЗ «Переяслав» було проведено тематичну лекцію-екскурсію для учнів 8 класу Комунального закладу Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот»».

У ході лекції учні отримали інформацію про значення рушників у духовній та матеріальній культурі українців, про рушник як особливий, високого рівня сакральності предмет. Лектор сконцентрувала увагу слухачів на величезній ролі рушника в житті українців, відмітила, що український рушник – це пам'ятка, в якій закарбовані світоглядні вірування й уявлення українського етносу, особливості національного мислення: образного, абстрактного, формотворчого.

Водночас, діти ознайомилися з експозицією Музею, де представлено рушники з чотирьох етнорайонів України: Середня Наддніпрянщина, Полтавщина, Полісся та Слобожанщина. Побачили різні за технікою виконання вироби: ткані, вишиті, вибійчані, але традиційні за колоритом та своєрідні за змістом.

     

Старший науковий співробітник «Музею українського рушника»                      Н. Л. Заїка