ЛЕКЦІЯ-ПРЕЗЕНТАЦІЯ «НАУКОМЕТРИЧНІ БАЗИ ДАНИХ ЯК ЗАСІБ НАУКОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ» ДЛЯ УЧНІВ ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ЛІЦЕЮ-ІНТЕРНАТУ «ПАТРІОТ»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Четвер, 02 травня 2019, 13:49
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

У мережі Інтернет існує велика кількість системи, які здійснюють пошук необхідної наукової інформації. Та все ж таки його варто здійснювати за допомогою спеціалізованих наукометричних баз. З метою популяризації знань про дані платформи 2 травня 2019 року відбулася лекція «Наукометричні бази даних як засіб наукової комунікації» для учнів 11-го класу Комунального закладу Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот». Лекцію провела молодший науковий співробітник НІЕЗ «Переяслав» Вовкодав Вікторія.

Під час прослуховування лекції діти мали змогу дізнатися про наукометричні бази та соціальні мережі, їх різновиди та особливості. Для кращого розуміння значення наукометричних баз як інструменту дослідника було розглянуто поняття «наукометрії», «бібліометрії» та основних наукометричних показників(імпакт-фактор (ІФ), індекс цитування статей автора (ІЦ), індекс Хірша (ІХ).

Отримані під час лекції знання дозволять слухачам вільно орієнтуватися у глобальному інформаційному просторі, здійснювати пошук необхідних даних серед численних результатів досліджень представників світової наукової спільноти, а також користуватися перевагами наукометричних БД для популяризації власних розробок.