ПРОЧИТАНО ЛЕКЦІЇ «РЕФОРМА 1861 Р. ПЕРЕДУМОВИ ТА НАСЛІДКИ»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Вівторок, 12 березня 2019, 14:59
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

28 січня для учнів 10-го класу та 4 березня 2019 р. для учнів 11-го класу Комунального закладу Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот» науковим співробітником Музею хліба Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Тонконог Оленою Іванівною було прочитано лекції на тему «Реформа 1861 р. Передумови та наслідки».

Лектор розповіла про соціально-економічну ситуацію в Україні у середині XIX століття, тяжке становище кріпосного селянства, суспільно-політичний рух у середовищі студентства та інтелігенції напередодні проведення реформи.

У лекції було охарактеризовано основний зміст «Маніфесту» та «Положення про селян». Доповідач із використанням ілюстративних матеріалів окреслила зміни, які відбулися в селянських та поміщицьких господарствах внаслідок відміни кріпосного права. Ліцеїсти дізналися про перерозподіл земельної власності, умови викупу селянами своїх садиб та польових угідь, становище тимчасовозобов’язаних селян, категорія яких була ліквідована тільки в 1881 р.

Увагу слухачів було зосереджено на соціальному розшаруванні сільського населення. На підтвердження цього лектор продемонструвала світлини із зображенням садиб заможного селянина-землевласника, середняка і бідняка, представлені в Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.

На завершення було акцентовано увагу на значенні реформи в історії України.

Науковий співробітник Музею хліба

НДФ «Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини»                          Тонконог О.І.