Серед великої спадщини українського народу значне місце належить ляльці-мотанці. Вона є одним із найдавніших символів української культури. До вміння робити мотанку відносились дуже серйозно та відповідально. Саме тому, цьому ремеслу навчали із раннього дитинства.
05 лютого 2019 року для учнів 6-го класу Комунального закладу Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот» старший науковий співробітник науково-дослідного відділу історичного краєзнавства Наталія Ревега прочитала лекцію на тему «Різновиди народної ляльки на території Середньої Наддніпрянщини та ляльки-мотанки з фондової колекції НІЕЗ «Переяслав».
Лектор зосередила головну увагу саме на ляльках Середньої Наддніпрянщини, які умовно поділила на календарно-обрядові та сімейно-побутові. У ході лекції учні дізналися про різновиди ляльок-мотанок та особливості їх виготовлення.
Використовуючи мультимедійні засоби, лектором було продемонстровано різновиди мотанок. Під час лекції учні мали можливість потримати у руках та роздивитись мотанки зроблені лектором власноруч.
Старший науковий співробітник НДВ історичного краєзнавства НІЕЗ «Переяслав» Наталія Ревега