ВОЇНИ-АРТИЛЕРИСТИ СЛУХАЛИ ЛЕКЦІЮ «ЦЕРКОВНОПАРАФІЯЛЬНІ ШКОЛИ НА ПЕРЕЯСЛАВЩИНІ»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Середа, 12 вересня 2018, 05:18

10 вересня 2018 р. чергову лекцію для воїнів 43-ї окремої артилерійської бригади, що дислокується у с. Дівички, прочитала молодший науковий співробітник НДВ «Музей історії архітектури Середньої Наддніпрянщини нового та новітнього часу» НІЕЗ «Переяслав» Авраменко Світлана Михайлівна. Лекція проводилась згідно з планом занять із національно-патріотичного виховання військовослужбовців.

Під час лекції слухачі дізналися про розвиток і реформування початкової освіти духовного відомства в Переяславському повіті Полтавської губернії в другій пол. ХІХ – на поч. ХХ ст.

Співробітник музею ознайомила присутніх з особливостями функціонування, організацією навчально-виховного процесу та матеріальним забезпеченням церковнопарафіяльних шкіл на Переяславщині.

Лектор висвітлила роль духовенства у створенні мережі церковнопарафіяльних шкіл, розповіла про вчителів та учнів того часу.

Були продемонстровані світлини учнів церковнопарафіяльних шкіл, підручників, канцелярського приладдя.

Слухачі отримали інформацію про церковнопарафіяльну школу, збудовану в 1904 р. у с. Велика Каратуль Переяславського повіту Полтавської губернії, яка знаходиться в Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини НІЕЗ «Переяслав».

Молодший науковий співробітник НДВ «Музей історії архітектури

Середньої Наддніпрянщини нового та новітнього часу»                                                   С.М. Авраменко