ВИХОВНА ЛЕКЦІЯ З УЧАСНИКАМИ ГРИ «СОКІЛ» («ДЖУРА»)

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Четвер, 05 липня 2018, 12:15

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді, важливим засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. Метою гри «Джура» є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя духовно багатої та фізично розвиненої особистості.

Х Всеукраїнський етап гри проходить з 2 по 15 липня 2018 р. на Переяславщині. У ньому бере участь майже 300 учнів 9-10-х класів з усіх областей України. Третього липня на центральній площі Переяслава відбулося урочисте відкриття цієї гри. Безпосередньо перед цим перед учасниками гри, що вишикувались навколо пам’ятного знаку на честь першої літописної згадки назви «Україна», виступив заступник генерального директора з наукової роботи НІЕЗ «Переяслав», кандидат історичних наук, професор Олександр Колибенко. У своєму короткому виступі він закликав молодь, йдучи вулицями нашого прадавнього міста, пам’ятати, його славну історію, пам’ятати всіх тих історичних діячів, які також у свій час ходили вулицями Переяслава і зробили вагомий внесок у історико-культурний розвиток нашої Батьківщини.

Того ж дня, після завершення урочистої частини, учасники військово-патріотичної гри «Джура» відвідали низку музеїв НІЕЗ «Переяслав». А 4-го липня увечері, під час виховної години, з учасниками гри знову зустрівся заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» Олександр Колибенко. У годинній бесіді, проведеній у формі діалогу, були підняті питання історичного минулого Переяслава, важливості отримання історичних знань як засобу протидії численним фальсифікаціям історії України, багато з яких мають своє коріння ще в радянській та дорадянській добі. Науковець навів численні приклади таких фальсифікацій та сучасні спроби маніпуляцій з історичними фактами, пояснивши, що війна проти України ведеться не тільки чисто військовими засобами, але й на інформаційному та науковому фронті. Але якщо нова генерація української молоді буде належним чином оволодівати знаннями (у тому числі й історичними) та гартуватиме себе фізично, то ми зможемо збудувати прекрасну та сильну державу, яку будуть поважати усі сусіди та боятися усі вороги.