ВОЇНИ –АРТИЛЕРИСТИ СЛУХАЛИ ЛЕКЦІЮ «ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА НА ПЕРЕЯСЛАВЩИНІ»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Вівторок, 26 червня 2018, 18:16

26 червня 2018 р. чергову лекцію для воїнів 43-ї окремої артилерійської бригади, що дислокується у с. Дівички, прочитала молодший науковий співробітник НДВ «Музей трипільської культури» НІЕЗ «Переяслав» Білоусько Валентина Миколаївна. Лекція проводилась згідно з планом занять із національно-патріотичного виховання військовослужбовців.

У ході лекції слухачі дізналися про одну із найяскравіших високорозвинених культур первісної доби, що побутувала на теренах сучасної Правобережної та частково Лівобережної України 7-5 тисяч років тому. На Переяславщині ці племена розселилися у кінці ІV тис. до н.е. Лектор розповіла про історію відкриття культури, її дослідників сенсаційні знахідки.

Військовослужбовці з цікавістю дізналися про систему обробітку землі у мідному віці та перші окультурені рослини, якими були знаряддя праці та технологія їх виготовлення. Співробітник музею розповіла про господарство, ремесла, побут та культуру цих самобутніх племен. Було продемонстровано фото трипільських старожитностей, археологічних розкопок та різноманітні реконструкції.

Лектор акцентувала увагу на тому, що саме трипільці заснували перші протоміста у Європі, на території яких проживало понад 10 тис. жителів. Вони будували великі двоповерхові будинки, мали високий рівень розвитку трипільського суспільства. Їм належить ряд новітніх винаходів, таких як, вертикальний ткацький верстат, свердлильний верстат, досконалі гончарні горна, існування колеса та обертаючого пристрою для ліплення посуду.

На завершення було зазначено, що трипільцям належить важлива роль у формуванні індоєвропейської спільності з якої походять сучасні українці.

Їх досягнення у землеробстві, домобудівництві, декоративному розписі будинків, орнаментах знаходять свій прояв та продовження у сучасній українській культурі.

Молодший науковий співробітник НДВ «Музей трипільської культури»                 Білоусько В.М.