ЛЕКЦІЯ ДЛЯ ВОЇНІВ-АРТИЛЕРИСТІВ: «ПОСТАТЬ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ В УКРАЇНСЬКІЙ КУЛЬТУРІ»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Вівторок, 19 червня 2018, 17:48

18 червня 2018 р., традиційно, чергову лекцію для воїнів 43-ї окремої артилерійської бригади, що дислокується у с. Дівички, прочитала завідувач НДВ «Меморіальний музей Г.С.Сковороди» НІЕЗ «Переяслав» Радіоненко Тетяна Вікторівна. Метою лекції було показати цілісність постаті відомого українського філософа, його потужний інтелект, духовну незалежність, нерозривність слів і діла.

У великих людей прості біографії. Та події і факти цих біографій – яскраві сторінки, що фіксують їхні думки, почуття, надії і сподівання, розуміння свого покликання, стан душі, особливості світобачення, – все, що торкається самої суті людини, всього того, завдяки чому вона залишається у Вічності. Тому, знайомство з генієм, як зауважив Гете,  неможливе без того, щоб не дослідити, яке він «має походження», «звідки він узявся». Лектор ознайомила слухачів з основними сторінками біографії Григорія Сковороди, доповнюючи розповідь народними легендами та спогадами його сучасників. Вона розповіла військовослужбовцям про основні напрямки його філософії. Адже філософія Григорія Сковороди є прекрасним прикладом існування філософії українського духу як динамічної, здатної до розвитку і постійного вдосконалення оригінальної системи поглядів, ідеалів, вірувань, надій, любові, честі, совісті, гідності і порядності; вона є своєрідним пошуком і визначенням українським народом свого місця в суспільно-історичному процесі, закликом до гуманізму і «сродної» людській природі дії.

На завершення лектор зазначила, що Григорій Сковорода належить усьому світові, але, насамперед, живе в душі кожного українця. Його постать, його творчість є невід’ємною частиною історії України, її слави.