ВОЇНИ-АРТИЛЕРИСТИ СЛУХАЛИ ЛЕКЦІЮ ПРО ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Понеділок, 11 червня 2018, 20:58

11 червня 2018 року для військовослужбовців 43-ї окремої артилерійської бригади, що дислокується в с. Дівички, було прочитано лекцію «Символіка типологічного відображення одягу в житті та творчості Тараса Григоровича Шевченка». У викладі старшого наукового співробітника НІЕЗ «Переяслав» Наталії Павлик йшлося здебільшого про сприйняття та потрактування образу Т. Г. Шевченка сучасниками, події, що відбуваються навколо імені Кобзаря. Подальша інформація містила дані про перебування поета на засланні, було розкрито роль одягу в житті та творчості письменника. Велась розповідь про складнощі в побуті, тяжку й непотрібну художникові військову службу. Зазначалось, що її Шевченко сприймав як покару, адже його заслали в солдати, а не призвали на строкову службу. Військовослужбовцям було пояснено, що відраза до солдатчини в Т. Шевченка випрацювалася у зв’язку з несприйняттям ним самодержавного режиму, що спирався на військову силу. Та й сам імперський устрій поневолював милу його серцю Україну. Для Т. Шевченка служба в миколаївській армії – це теж саме, що сучасному українцеві запропонувати служити в путінській армії.

Слухачам було продемонстровано автопортрети Кобзаря, зокрема у військовій формі. У розповіді озвучені факти з його армійського життя, пов'язані з одягом: як конфірмованому поету «пільжили» прихильні до нього офіцери й дозволяли носити цивільне вбрання, сприяли у вирішенні побутових питань тощо. Цитувались і спогади сучасників Т. Шевченка про його перебування в Орській кріпості та Новопетровському укріпленні, про роботу в Аральській експедиції.

Військовослужбовці подякували за розкриту тему та нагородили лектора оплесками.

По закінченні доповіді, в неформальній обстановці, доповідачу випала нагода подарувати військовим кілька примірників власної поетичної книги «На прощі життя».

Старший науковий співробітник НДВ «Музей Заповіту Т. Г. Шевченка»                                    Павлик Н. М.