Лекція для військовослужбовців 43-ї окремої артилерійської бригади

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Понеділок, 04 червня 2018, 15:44

4 червня 2018 року із виїзним заняттям-лекцією до військовослужбовців 43-ї окремої артилерійської бригади, дислокованої у с. Дівички, завітав завідувач науково-методичного відділу охорони культурної спадщини НІЕЗ «Переяслав», кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Анатолій Іваненко.

Як і на попередніх зустрічах науковця з офіцерами та солдатами Збройних Сил України йшлося про історію українського війська, зокрема про той внесок, який зробило у розвиток військового мистецтва українське козацтво.

На початку своєї доповіді А. Іваненко зупинився на висвітленні історичного значення Запорозької Січі, акцентувавши увагу на тому, що найголовнішим і визначальним напрямком її діяльності від самого моменту заснування і до часу ліквідації був захист українських земель. Вона була своєрідною військовою базою, звідки здійснювалися як морські, так і сухопутні походи козаків. Військова сила запорожців та їх самобутня тактика ведення бою були добре відомі не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

Своєю чергою, військове мистецтво та військові традиції запорожців були повною мірою використані гетьманом Богданом Хмельницьким у ході Національної революції українського народу середини XVІІ ст. Гетьман створив боєздатну й добре організовану національну армію та виявив себе блискучим полководцем. З його ім’ям пов’язані звитяжні перемоги над вишколеними польсько-шляхетськими військами під Жовтими Водами, Корсунем, Пилявцями, Батогом та в багатьох інших військових кампаніях. Окрім того, саме Б. Хмельницькому належить заслуга створення козацької кінноти та артилерії як родів військ.

Підсумовуючи свій виступ, лектор наголосив, що українське козацтво внесло дуже вагому частку у світову скарбницю військової майстерності, і нинішні захисники Вітчизни мають знати, пам’ятати та розвивати далі військові традиції, закладені їх далекими пращурами.