ЛЕКЦІЯ «САКРАЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ ВИШИТИХ РУШНИКІВ»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Четвер, 26 квітня 2018, 13:55
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

24 квітня 2018 року в «Музеї українського рушника» НІЕЗ «Переяслав» було проведено тематичну лекцію-екскурсію для учнів 6 класуКомунального закладу Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницького ліцею-інтернату «Патріот» (керівник Кабаняча Л.М.).

У ході заходу учні отримали інформацію про значення рушників у духовній та матеріальній культурі українців, про рушник як особливий, високого рівня сакральності предмет. Що український рушник, це пам'ятка, в якій закарбовані світоглядні вірування й уявлення українського етносу, особливості національного мислення: образного, абстрактного, формотворчого.

Відвідувачі мали змогу ознайомитися з експозицією Музею, де представлено рушники з чотирьох етнорегіонів України: Середня Наддніпрянщина, Полтавщина, Полісся та Слобожанщини. А також ознайомитися з рушниками які є різними за технікою виконання: ткані, вишиті, вибійчані, але традиційні за колоритом та своєрідні по змісту.

     

Завідувач НДС «Музей українського рушника»                                                         Заїка Н.Л.