У МУЗЕЇ ЗАПОВІТУ Т. Г. ШЕВЧЕНКА ВІДБУВСЯ ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИЧНИЙ ЗАХІД «ВІЧНА ДУША ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: П'ятниця, 09 березня 2018, 16:42

Щороку в березневі дні усе свідоме українство вшановує невмирущого генія слова, національного пророка, художника, борця за ідеали справедливості та добра, за кращу долю України та українського народу, який став символом України, – Тараса Григоровича Шевченка.

У Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка НІЕЗ «Переяслав» спільно з відділом культури і туризму Переяслав-Хмельницької міської ради відбувся літературно-музичний захід «Вічна душа Великого Кобзаря» (з нагоди 204-ої річниці від дня народження Т. Г. Шевченка).

Генеральний директор НІЕЗ «Переяслав» Лукашевич О.М. зазначив, що Тарас Шевченко став тією ланкою, яка пов’язала ідеї та надбання українського козацтва з борцями за українську незалежність нової та новітньої доби. До присутніх також звернулися заступник голови Київської облдержадміністрації Кучер В.А., в. о. голови Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Бобровнік Ю.В., міський голова Костін Т.В., доктор філологічних наук, професор Корпанюк М.П., голова громадської організації «Старий Дніпро» Іващенко В.П.

На заході у виконанні учнів місцевих шкіл прозвучали уривки із творів, написаних на Переяславщині, зокрема, із віршів «І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм…», «Кавказ» та вірші про Шевченка. Ведуча прочитала вірш Ліни Костенко «Кобзареві».

Учасники заходу поклали живі квіти до пам’ятника Великому Кобзарю на подвір’ї музею.

Усіх бажаючих запросили відвідати Музей Заповіту Т.Г. Шевченка, який на сьогодні є одним із найважливіших популяризаторів творчості Великого Кобзаря та розповідає про його перебування на Переяславській землі. Екскурсію по музею провела завідувач відділу Кухарєва Н.М.

Гідно і достойно звучать слова Тараса, сповнені любові до рідної землі й сьогодні, коли Україна будує власний дім – незалежну, демократичну, суверенну державу.

Ніколи не втрачає актуальності заклик поета:

«Борітеся – поборете,

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас сила

І воля святая!»

Після Музею Заповіту Т.Г. Шевченка гості відвідали Музей трипільської культури НІЕЗ «Переяслав», екскурсію по якому провів завідувач музею Тетеря Д.А., та Музей козацької слави. Роботи В. Завгороднього.

По завершенню запланованих заходів їх учасники поклали квіти до Меморіалу Небесної Сотні.